V rámci projektu #motorkaripomahaji   #stopcovid19 od začátku dubna do konce května 2020 pomáhalo 900 účastníků se zajištěním ochranných pomůcek potřebným.
Cílem projektu bylo v době pandemie a v té době aktuálně platných vládních nařízení pomoci s rozvozem zdravotnického materiálu (roušky, štíty, respirátory, ale i materiálu pro výrobu) prostřednictvím motorkářů, kteří se zapojili z celé ČR. Rozváželi jsme potřebné pomůcky do nemocnic (státních i soukromých), LDN, domovů pro seniory, hospiců, dětských domovů, ale i pro hasičské jednotky, Policii ČR a Armádu ČR.
Spolupracovali jsme s různými institucemi a organizacemi – například: Fokus Vysočina, Armáda Spásy, Vlčí máky, Galerie silných srdcí, výrobce masek COVMASK a mnohé další.
Do projektu se zapojilo přes 500 motorkářů a přidalo se k nám do skupiny více jak 400 švadlen.
Celkem jsme během dvou měsíců trvání projektu zorganizovali a uskutečnili více jak 1000 převozů, převezli jsme více jak 60 000 roušek a motorkáři najeli více jak 160.000 km po celé ČR.
Vše jsme převezli dobrovolně, samostatně, v našem volném čase bez nároku na honorář nebo vynaložené náklady.
Celá skupina fungovala na principu vzájemné otevřené spolupráce – švadlenky vyrobily roušky a „objednaly“ si převoz roušek u motorkářů z místa z místa výroby přímo do cílové destinace.
Motorkáři po předchozí domluvě se švadlenkou (kdy, kde a v kolik) zásilku vyzvedli a dovezli do místa určení dle požadavku švadlenky.
Velmi často se motorkáři domluvili mezi sebou a uspořádali „štafetu“ pro dovoz zásilky na delší vzdálenosti.

PODĚKOVÁNÍ

JAKO AUTOR TÉTO MYŠLENKY A SPRÁVCE TOHOTO PROJEKTU

DĚKUJI VŠEM

KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO TOHOTO PROJEKTU!

DĚKUJI MARTINOVI S. Z FACEBOOK SKUPINY MOTORKÁŘI CZ/SK

DĚKUJI JAKUBOVI V. Z MOTORKARIPOMAHAJI.CZ

DĚKUJI VŠEM ŠVADLENKÁM, KTERÉ ŠILY ROUŠKY!

DĚKUJI VŠEM MOTORKÁŘŮM, KTEŘÍ SE DO TOHOTO PROJEKTU PŘIDALI, LÍTALI JAKO ČMELÁCI PO CELÉ REPUBLICE!

DĚKUJI CELÉMU ŠTÁBU A MODERÁTORŮM ZA POMOC V TOMTO PROJEKTU:

MONICE K., PETŘE Z.,  SIMONCE P., EVĚ O., VLÁĎOVI K., VLÁĎOVI Š., HONZOVI H., JAKUBOVI K.,  HONZOVI K.  A JANOVI DUSHÍDO D.

Aleš, zakladatel projektu